Kaip moterys virsta angelais

 

Gražina Juodytė, dienraštis "Vakarų ekspresas", 2008 m. spalio 28 d.

Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubas "Smiltė" vėl ruošiasi lapkričio pabaigoje vyksiančiam menininkų darbų aukcionui. Jau trečiajam.

Aukcionuose surinktos lėšos skiriamos onkologinėmis ligomis sergančiųjų vaikų šeimoms. Joms Kalėdų išvakarėse su stambokomis pinigų sumomis apsireiškiančios moterys prilygsta angelams, kurie įteikia didesnę viltį išgriebti vaikus iš mirties glėbio.

Pernai Justinai buvo ketveri. Kūčių išvakarėse ji eilinį kartą nematė savo mamytės ašarų, kai ši pasakojo "Smiltės" moterims išgyvenimus išgirdus diagnozę "Justinai - leukemija".Gležnutė moteris pakilo į kovą dėl savo dukrelės gyvenimo. O "Smiltės" moterų klubo įteikti 23 500 litų, surinktų aukcione už paveikslus ir skulptūras, tapo rimtu ginklu jos rankose. Dabar Justinai jau penkeri. Kas treji mėnesiai atliekami tyrimai iki galo neleidžia nusiraminti, bet ir paniškos baimės dėl mergaitės gyvybės nebekelia.

"Kai sužinojau, kad šešerių metukų Karolinai - leukemija, apsipyliau ašaromis ir dangaus klausiau, už ką? Toji žinia pakirto ne tik mane, vyrą, bet ir kitas dvi dukras - jos dėl išgyvenimų nebegalėjo mokytis, atgulė ligos patalan. Vyras slaugė vyresnėles vienam fronte, aš su Karolina - kitame. Derinti Karolinos vežiojimus pas specialistus ir slaugą su darbu jau nebepajėgiau. Atsidėjau tik Karolinai. Vyras liko vienintelis, kuris dirbo. Pradėjome klimpti su paskola būstui. O ir dauguma vaistų Karolinai nekompensuojami. Septynios kapsulės apsaugoti nuo infekcijų - 150 litų, kad po spinduliavimo, chemoterapijos burnelė neopėtų - piliulės dešimtimis kainuoja, priemonės sureguliuoti kraujui - trys šimtai litų", - gydymo išlaidų aritmetiką bėrė ponia Salma.

Tad, kai šioje šeimoje pasirodė "Smiltės" moterys su 20 tūkst. litų, kiekvienas Salmos ir jos vyro reakciją galėtų įsivaizduoti.

"Labai noriu susitikti su "liūtėmis", padėkoti už tą sviestą gelbėjimosi ratą", - graudindamasi sakė Salma. Ji nori sulaukti tos valandos, kad padėkoti galėtų eiti abi su Karolina.

"Smiltės" moterys tikrai vertos dėkingumo. Bet ne menkesnio - garsūs Lietuvos menininkai, aukcionui patikintys savo darbus ir tie, kurie, suprasdami reikalo esmę, įsigyja meno kūrinius. Vardan to, kad Karolinai neopėtų burnelė ir kad ji turėtų bent menkutį džiaugsmelį - akvariumą su žuvytėmis. Jas stebėti - bene vienintelė Karolinos pramoga tarp sunkių chemoterapijos ir spinduliavimo seansų.

Šiemet "liūčių" rengiamam trečiajam aukcionui, kurio lėšos bus vėl išdalintos onkologinius ligonėlius slaugančioms šeimoms, darbus jau yra pažadėję Nomeda Marčėnaitė, Miglė Kosinskaitė, Simonas Gutauskas ir daugelis kitų. Specialiai aukcionui darbą yra parengęs ir klaipėdietis Arūnas Mėčius, kurio drobė pernykščiame aukcione parduota brangiausiai - už 13 tūkst. litų.

"Smiltės" klubo prezidentės kasmet keičiasi - Birutė Jokužienė, Jolita Cirtautienė, šiemet - Vida Ročienė. Tačiau pradėtų ir tęsiamų darbų esmė ta pati - sušildyti sergančių vaikų mažąsias širdutes. O kaip jos šildomos, paliekama tėvų nuožiūrai.

Jeigu dalyvauti varžytinėse dėl meno kūrinių Jūs neturite galimybių, prie vaikų širdelių šildymo irgi galėtumėte prisidėti Jums priimtiną sumą pervesdami į "Smilties" klubo paramos sąskaitą AB LT "Swedbank" LT797300010104266941.