AUKCIONO REMĖJAI

 

Labdaros renginyje „Sušildykime mažąsias širdeles“ surinkta beveik 25 tūkst. eurų

 

Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubas „Smiltė“ lapkričio 11-ąją pakvietė klaipėdiečius į Klaipėdos pilies muziejaus konferencijų salę, į tradicinį labdaros aukcioną „Sušildykime mažąsias širdeles“. Salė buvo sausakimša, susirinko daug žmonių norinčių paaukoti.

Šiemet aukcione buvo paaukoti 22 garsių Lietuvos dailininkų meno kūriniai. Daugiausia tai buvo tapybos darbai - 20, bet buvo ir skulptūra, ir keramikos darbas. Už juos surinti 24 800. eurų. Aukcioną vedė Gintaras Mikalauskas. Pinigai tariantis su medikais bus skirti Klaipėdos krašto sergantiems vaikams gydyti.

Jau 17 metų Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubas „Smiltė“ padeda Klaipėdos miesto ir apskrities šeimoms, kuriose auga vaikai, sergantys onkologinėmis ligomis. Neretai tėvai, neatlaikę tokio krūvio, palieka šeimas, tad lieka vienos mamos su sergančiais vaikais.

„Per šį laikotarpį padaryta daug gerų darbų, padėjome daugeliui šeimų“, - džiaugiasi klubo steigėja Birutė Jokužienė.

Labdaros aukcionas šiemet vyko jau 15-ąją kartą. Šių prasmingų renginių metu jau surinkta apie 500 000 eurų, finansinės paramos sulaukė apie 100 šeimų.

„Sergantys vaikai dažnai vadinami didžiaisiais kovotojais, nes ilgus gydymo mėnesius ar net metus kovoja už gyvenimą. Klubo narės siekia, kad tų vaikų gyvenimas būtų kiek įmanoma gražesnis ir džiaugsmingesnis. Didžiausia laimė išgirsti, kad liga nugalėta.

„Sergantys vaikai dažnai vadinami didžiaisiais kovotojais, nes ilgus gydymo mėnesius ar net metus kovoja už gyvenimą. Klubo narės siekia, kad tų vaikų gyvenimas būtų kiek įmanoma gražesnis ir džiaugsmingesnis. Didžiausia laimė išgirsti, kad liga nugalėta. 

„Ligoniukų šeimas aplankiusios klubo sesės dažnai atranda jas didelėje neviltyje, mūsų ištiesta ranka dažnai prilygsta kalėdiniam stebuklui“, - antrino dabartinė Klaipėdos apskrities LIONS klubo „Smiltė“ prezidentė Edita Sendrienė.

Paskutiniai keleri metai be galo sudėtingi dėl pasaulį užklupusios pandemijos ir Ukrainoje vykstančio karo. Sunku visiems, bet dar sunkiau išgyventi turintiems sveikatos problemų.

Juk vaikų kova su liga tęsiasi be mažiausios pertraukos. Jų gydimas ilgas, chemoterapijos kursai seka vienas paskui kitą Vilniuje esančioje gydymo įstaigoje.

Vienas iš tėvų turi lydėti vaiką, tad šeimoje lieka tik vienas maitintojas. Šeimas prislegia ne vien širdies skausmas, bet ir didelė finansinė problema.

„Daugeliui šeimų reikia peties, į kurį jos galėtų atsiremti, reikia tos neįkainojamos dovanos - vilties, finansinio stabilumo ir palaikymo.

Labai džiaugiamės, kad mūsų organizuojamame labdaros vakare klaipėdiečiai susivienijo kilniam tikslui“, - kalbėjo E. Sendrienė.

Su aukciono meno kūriniais galima susipažinti Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubo „Smiltė“ internetinėje svetainėje www.lcsmilte.lt

Skaitykite daugiau: Vakarų ekspresas ir Lietuvos rytas naujienų portale!

"Vakarų ekspreso" inf.

Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubo „Smiltė“ tradicinis labdaros aukcionas

“SUŠILDYKIME MAŽĄSIAS ŠIRDELES” vyks jau penkioliktą kartą

 

Ganėtinai spalvingas, veik stabilus buvo mūsų gyvenimas iki 2020m. Netikėtai užklupusi pandemija pasėjo žmonėse nepasitikėjimą, įtarinėjimus, susvetimėjimą… Ir mums visiems, bijantiems vienas kito, besišalinantiems per du metrus, žiūrintiems iš padilbų pro kaukių viršus, teks dar daug naujo patirti ir daug naujo išmokti, kad prisitaikytumėm prie naujo pasaulio.

Bet vis tiek, tame pasikeitusiame pasaulyje, visi norime gyventi taip, kad nesinorėtų išeiti. Jausdami lengvumą nuo išgyventų mielų akimirkų, grožio, gerumo. 27 klaipėdietės to noro vedinos, jau šešiolika metų puoselėjame labdaros ir paramos idėjas, vienijančiame mus visas LIONS klube “Smiltė”. Jau 104 metus Tarptautinės LIONS organizacijos etikos kodeksas kviečia mus burtis ir TIKĖTI savo klubo veiklos būtinybe ir svarba, būti naudingomis savajai bendruomenei. SIEKTI, kad veikla klube įgautų teigiamą moralinį bei materialinį įvertinimą.

Sena ir nuvalkiota tiesa apie tai, kas mūsų nesužlugdo, padaro stipresniais bei neišsemiamos žmogaus kūrybinės ir kitokios galios tiesia mums kūlgrindą per klampią šiandieną. Tikiu, kad išbrisim. Gal išlipę ant kieto pagrindo jau būsime kitokie? Geresni. Skiriantys tikra nuo dirbtino. Jaučiantys ir vertinantys artimą žmogišką ryšį: „Visą laiką žinot: už svaiginantį žemės artumą ir artumą žmogaus nėra nieko vertesnio po saule“ (Dalia Saukaitytė).

Niekas nežino atsakymo į nelaimės ištikto klausimą – kodėl man? Kodėl mano vaiką pakirto liga? Kodėl skausmas neaplenkė mano namų? Per mažai Žemėje gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame, užgniaužę juos savo širdyse. Praeiname abejingi pro kaimynystėje sergantį vaiką, pro kenčiantį žmogų, pamiršę, kad bet kurį iš mūsų skausmu, neatsiklausęs, gali aprūpinti pats gyvenimas, o kiekvieno mūsų šventa pareiga – kurti džiaugsmą, kad ir mažytį, visai nereikšmingą. Pagal savo išgales, savo supratimą, savo širdies šauksmą. Net ir PASAULINĖS PANDEMIJOS AKIVAIZDOJE. Juk visas mūsų gyvenimas susideda iš kasdienių smulkmenų. Labai retai turime galimybę nuveikti kažką daug ir iš karto. Tikrasis žmogiškasis didingumas ir susideda iš to, kad esame didingi smulkmenose.

Penkioliktą kartą vyksiantis mūsų klubo labdaros renginys “Sušildykime mažąsias širdeles” seniai pretenduoja į vieną reikšmingiausių paramos akcijų Lietuvoje. Paremta virš 100 šeimų, paaukotos lėšos viršijo visus lūkesčius, sulaukė labai daug teigiamų atgarsių. Jau nebėra Lietuvoje dailininkų, kurie negirdėjo apie šį renginį. Mes nebeišgirstam žodžio “ne”, kai kreipiamės į juos, prašydamos darbų. Visa eilė garbių menininkų darbus kuria tikslingai - būtent mūsų aukcionui. Visus 15 metų renginį lydi angelo sparnai; drožto, tapyto, lipdyto… ir kūdikio akys kvietime … Mes tikime, kad iš akių į širdį eina kelias, kuris aplenkia protą, o angelo sparnai atskleidžia jūsų dosnumą.

Mes nuoširdžiai džiaugiamės ne vien aukotomis sumomis, didelį džiaugsmą mums suteikia mintis, kad turime šitokią daugybę atvirų, kilniaširdžių ir puikiai suvokiančių mūsų mintis ir siekius draugų bei pažįstamų, kurie mus remia, dalyvauja ir aukoja mūsų renginio metu.

Šiemet tradicinis LIONS klubo „Smiltė“ renginys vyks pandemijos sąlygomis – internetu gruodžio 9 dieną 19.00val. Daugiau informacijos, meno kūrinių katalogas - www.lcsmilte.lt , facebook paskyroje.

Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubo „Smiltė“ narių vardu LIONS klubo „Smiltė“ 2021-2022m. prezidentė Vilija Katkauskienė

Klaipėdos moterys šildo vėžiu sergančius vaikus – labdaros aukcione paaukota 50 tūkst. eurų

Aušra Pilaitienė, www.lrytas.lt, 2019-11-17


50 tūkst. eurų – tokia pinigų suma bus skirta vėžiu sergantiems Vakarų Lietuvos regiono vaikams. Tiek pinigų paaukota Klaipėdoje vykusio labdaros – paramos vakaro „Sušildykime mažąsias širdeles“ metu.
Meno kūrinių aukcioną jau keturioliktą kartą organizavo Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubas „Smiltė“. Šventė vyko neįprastoje, bet jaukioje aplinkoje – „Mercedes Benz“ salone Klaipėdoje.

Aukos sergantiems vaikams

Labdaros vakaro dalyviai aukojo pinigų sergantiems mažiesiems, įsigydami aukcionui pateiktus Lietuvos dailininkų meno kūrinius.
Renginyje, kurį emocingai vedė aktorius Gintaras Mikalauskas, aukos už kai kuriuos darbus nuo pradinės 300 eurų sumos pakilo net dešimt kartų. Daugiausiai – 4000 eurų – paaukojo geradariai, įsigiję kaipėdiečio tapytojo Virginijaus Viningo drobę „Tenisas“.
Vaikams skirtų pinigų taupyklę gerokai papildė aukos už Miglės Kosinskaitės, Algimanto Kriščiūno, Romualdo Inčirausko, Rimanto Grigaliūno, Klošaro, Alfredo Jurevičiaus, Mindaugo Juodžio, Virginijaus Tamošiūno, Arvydo Kašausko, Danieliaus Rūsio, Inesos Antanauskienės, Simo Žaltausko, Svajūno Jurkaus, Agnės Kišonaitės ir kitų Lietuvos kūrėjų darbus.
Veiklaus Klaipėdos apskrities moterų LIONS klubo „Smiltė“ organizuotam aukcionui Lietuvos menininkai iš viso perdavė 31 kūrinį.

Remia ir šeimas, ir ligonines

Per visus “Smiltės“ aukcionus geradariai jau paaukojo daugiau kaip pusė milijono eurų. Šie pinigai skirti Vakarų Lietuvoje gyvenantiems onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir šeimoms.
Iš viso jau paremta daugiau kaip šimtas šeimų, kuriose auga sergantys vaikai. Už šias lėšas pirkti vaistai, reabilitacinis gydymas, kompensuotos kelionės į chemoterapijos seansus, remontuoti sergančius vaikus auginančių šeimų namai.
Vilniuje, Santaros klinikose, vaikų hematologijos centre, moterų pastangomis įrengta palata mažiesiems ligoniams.
Po aukciono čia iškeliavo Sauliaus Milašiaus skulptūra iš medžio „Angelas su trimitu“. Už ją bendrai idėjai susijungė ir 4000 eurų kartu paaukojo bendrovių „Silberauto“ ir „Gensera“ bei odontologijos klinikos „Vaidenta“ vadovai.

Rengėjas neša angelo sparnai

Dabar jau studentas Andrijus Beniušis vakare pasakojo, kaip sunkiai jautėsi ištiktas sunkios ligos prieš penkerius metus, kaip nelengva buvo susitaikyti su liūdna realybe.
Vaikinas prisiminė, kaip tuomet jį nudžiugino „Smiltės“ klubo parama – už paaukotus pinigus jis galėjo vykti į reabilitacijos centrą. A.Beniušis dėkojo uostamiesčio moterims už atjautą ir paramą, už tai, kad šiandien gali džiaugtis gyvenimu.
Baigiantis aukcionui Lietuvos LIONS klubų gubernatorius Almantas Pėstininkas „Smiltės“ klubo prezidentei Jolantai Valavičienei įteikė stilizuotus angelo sparnus ir padėkojo visoms moterims, kurios tarsi angelai neša viltį mažiesiems ligoniams ir jų šeimoms.
O jų dar laukia tradicinis „Smiltės“ moterų organizuojamas Kalėdų vakaras. Tuomet prie eglutės pakviečiami ne tik vėžiu sergantys vaikai, bet ir jų sesės bei broliai, visi apdalinami šventinėmis dovanomis.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/kultura/daile/2019/11/17/news/klaipedos-moterys-sildo-veziu-serganciu-vaiku-sirdeles---labdaros-aukcione-paaukota-50-tukst-euru-12598517/


AKIMIRKOS IŠ 2020 METŲ VEIKLOS

 

AWARDS

MŪSŲ RENGINIAI

Demo
"SUŠILDYKIME MAŽĄSIAS ŠIRDELES"

LK "Smiltė" tradicinis labdaros aukcionas, skirtas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams paremti.
Per 9 aukcionus buvo paaukota 1027545Lt suma

Demo
LK "SMILTĖ" PROJEKTAS "BALTIJA"

Klaipėdos miesto “Baltijos” gimnazija – neįgaliems gimnazistams.
Paaukota 531648Lt suma

Demo
LK "SMILTĖ" PROJEKTAS "RUSNĖ"

Parama Rusnės specialiajai internatinei mokyklai.
Paaukota 41725Lt suma

Demo
LK SMILTĖ PROJEKTAS "SMILTĖS KRAITĖ TALENTAMS"

Parama talentingiems vaikams.
Paaukota 22500Lt suma

Demo
LK "SMILTĖ" PROJEKTAS "LAPIAI"

 

CLUB MEMBERS

 • Ilona Šniuolienė
 • Virginija Lazauskienė
 • Loreta Beržinskienė
 • Rima Januškienė
 • Virginija Kymantienė
 • Nijolė Taraškevičienė
 • Lina Bružienė
 • Genovaitė Sinskienė
 • Daina Šatkienė
 • Laima Stuopelienė
 • Veta Petkienė
 • Violeta Staskonienė
 • Nijolė Jagnieškienė
 • Vilija Katkauskienė
 • Jolita Cirtautienė
 • Aida Raimonda Pečeliūnienė
 • Violeta Jusionienė
 • Jūratė Miežetienė
 • Jolanta Leščiuvienė
 • Birutė Jokužienė
 • Vida Ročienė
 • Vilija Prižgintienė
 • Jolanta Valavičienė
 • Vilija Čiplienė

Contacts

Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubas "Smiltė"

Klubo prezidentė: Nijolė Jagnieškienė

Telefonas: +370 698 76987

El. paštas: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Information Sponsor