Gerumo ir dosnumo bangos sklinda toliau

Gražina Juodytė, dienraštis „Vakarų ekspresas“, 2017 m. lapkričio 10 d.

Gerumo ir dosnumo bangos sklinda toliau nuotrauka, foto

„Ačiū, ačiū, ačiū„, - po Dramos teatre vykusio jau 12-ojo LIONS Klaipėdos apskrities moterų klubo „Smiltė“ meno aukciono „Sušildykime mažąsias širdeles“ skandavo 24 šio klubo moterys. Šiemet aukcione už tikrai vertingus menininkų darbus paaukota net 43 tūkst. eurų, kurie bus skirti aštuonioms šeimoms, auginančioms onkologinėmis ligomis sergančius vaikus, ir ligoniukui iš vaikų namų paremti.

Apie klaipėdiečių „liūčių“ statomas aukštos prabos gerumo pilis šnekėjo pernai paremtos sergančios paauglės mama. „Kai susirgo dukrelė, sėkmingai siekusi krepšininkės karjeros, žemė pradėjo slinkti po kojomis“, - sakė ji ir kaip padėkos simbolį klubo prezidentei Dainai Šatkienei įteikė dovanėlę - angeliuką. Nes klubo moterys, pasirodžiusios šioje šeimoje pačią sunkiausią išbandymų valandą ir ištiesusios moralinės ir finansinės paramos ranką, atrodė visai nemistiški, o realūs žemiški angelai.

„Gerumo ir dosnumo nei paskaičiuosi, nei kilogramais pasversi. Kiekvienas aukciono plaktuko dūžis tegul bus ženklas, kad bus sušildyta dar viena maža širdelė„, - linkėjo miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Tik tas garsaus šoumeno Jogailos Morkūno valdomas plaktukas ir gongas aidėjo kažkaip per greitai. Ir nuolatiniai aukciono dalyviai su nostalgija minėjo aktorių Vytautą Anužį, plaktuką ir gongą valdžiusį pirmuosiuose rengtuose aukcionuose. Na, o prieš 12-ajam aukcionui prasidedant LIONS klubų gubernatorius Kazimieras Rimeikis pabrėžė, kad LIONS klubai, pasaulyje vienijantys 1,5 milijono narių, švenčia tradicijų šimtmetį. Jie pradėjo burtis, turėdami labai kilnią misiją,- teikti visokeriopą paramą žmonėms, jos stokojantiems. Ir toji misija per šimtą egzistavimo metų sėkmingai vykdoma. Lietuvoje dabar esti 31 LIONS klubas. Ypatingu veiklumu išsiskiria klaipėdietės „liūtės“.

Minėtas „liūčių“ „ačiū“ buvo skirtas aukcione besivaržiusiems ponioms ir ponams, kurie kartais net 500 eurų kėlė norimo įsigyti paveikslo ar skulptūros kainą (pradinė - 300 eurų). Didžiausia suma - 2 700 eurų - buvo paaukota UAB „Bezė“ atstovų už dailininkės Dovilės Norkutės monotipiją „Tik tark žodį, ir neišeisiu“.

 

Tradiciškai aršiai buvo varžomasi dėl kūrinius nuolat „Smiltės“ rengiamiems aukcionams teikiančios Miglės Kosinskaitės drobės „Sudaužytos mintys“, už kurią paaukoti 2 500 eurų. Net dėl penkių darbų aukcione varžėsi Sigitas Paulauskas, atstovavęs Vakarų medienos grupei. „Kai aukcionai tik buvo pradėti rengti, už patikusius darbus aukodavau asmeniškai. Kai namuose sienų nebeliko, Vakarų medienos grupė rinktis darbus patikėjo man“, - į automobilį nešantis tuos darbus pakalbintas sakė p. Sigitas.

BE INTRIGOS. Šiemet „Smiltės“ rengiamam aukcionui drobę „Skani saulėta puokštė“ buvo paaukojęs ir žinomas bei brangus ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje dailininkas Nika Safronovas. Tačiau už jo drobę niekas daugiau kaip 2 000 eurų aukoti nepasišovė. Ją įsigijo „Smart Logistics group“ firma. Egidijaus Jankausko nuotr.

„Smiltės“ klubo prezidentė Daina Šatkienė ir jos sutuoktinis, varžęsi dėl Jono Kunicko drobės „Melodija“ ir Vlado Mickevičiaus grafinio Jono Meko portreto su jo tekstais, rašytais kinišku tušu, už abu paaukojo 3 000 eurų. Tą vakarą jie dar nebuvo apsisprendę, kur įsigytus darbus kabins. Iki šiol aukcionuose įsigyti darbai dabino jau pagarsėjusių visoje Lietuvoje Gargždų restorano ir viešbučio „Lijo“, kurių šeimininkai jie yra, sienas. Dvi drobes įsigijo ir odontologijos klinika „Vaidenta“. O trys klaipėdietės, nuolatinės aukcionų dalyvės Sigita Juodė, Vaiva Jokužytė ir Viktorija Gedvilienė „susikooperavo“ aukoti už Alfredo Jurevičiaus drobę „Medžioklė„. Ponios jau puikiai žinojo, kaip tą drobę, aukodamos 1 000 eurų, „dalinsis“: padovanos Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamentui.

Tad gerumas ir dosnumas per tuos aukcionus sklinda labai įvairiai, paliesdamas ir visai netikėtus adresatus, kurie aukcione įsigytais darbais apdovanojami pačiomis įvairiausiomis progomis ir be jų. Ir paveikslas, kabantis įsigijusiųjų ar apdovanotųjų namuose jau turi ne tik meninę vertę, bet yra „įkrautas“ ir gerumo doze.

Tas aukciono pabaigoje „liūčių“ skanduojamas „ačiū“ buvo skirtas visiems per 12 metų aukojusiems lėšas tokiai kilniai misijai. „Mes tarnaujame“ - toks buvo besisteigiančių LIONS klubų devizas nuo pat pirmųjų dienų prieš šimtą metų. Tas devizas nepakito. Na, o tarnauti - reiškia veikti. Mūsų klubas per rengiamus aukcionus turi galimybę padėti tiems, kuriems tos tarnystės skaudžiausiais gyvenimo momentais reikia labiausiai“,- trumpoje, bet racionalioje kalboje prieš prasidedant aukcionui sakė klubo prezidentė D. Šatkienė.

Jos teiginiai - ne šakėmis ant vandens rašyti: per 11 ankstesnių aukcionų paaukotais už dailininkų darbus puse milijono eurų paremtos beveik šimto labai įvairaus amžiaus vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, šeimos, Santaros klinikose įrengta palata mažiesiems ligoniukams, lėšomis prisidėta prie įvairių kitų, susijusių su vaikų sveikata, gerumo projektų.

Toje „liūčių“ paramos dėka įrengtoje palatoje procedūros suteiktos ir Anželikai bei daugeliui mažųjų ligoniukų. O Anželika, stovėjusi šalia ašaras tramdančios ir sakiusios kalbą iš jai tokios neįprastos padėkų tribūnos mamos, tik šypsojosi. Duok Dieve, kad jai pavyktų ištrūkti iš vėžio gniaužtų.

Comments  

0 #123 Coreyvap 2021-07-15 08:56
This year turned out to be very difficult. But we have optimized and reduced the cost of our products!
It is almost impossible to find prices lower than ours, the sale is at the cost price level.
Watch and be surprised by our super low prices https://cutt.us/6nChw
Quote
0 #122 DavidGiz 2021-07-04 01:07
Hello
Best offer 2021 https://cutt.us/USj7C
Quote
0 #121 Kathleen 2021-06-30 22:26
І lіkе the helpful information you рrovide in your articles.
I'll bookmark yoսr weblog and check agaіn here reɡularly.
I am quite certain I will learn a lot of new stuff right
here! Best of luck for the neҳt!

Here is my page - Http://167.99.31.97: https://apk.tw/space-uid-3580787.html
Quote
0 #120 Leon 2021-06-24 14:06
Goоd day! This is kind of off topic but I need some
help from an established blog. Is it hard to set սp your own blog?
I'm not very techincal but I can figure thingys out pretty quick.
I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start.

Do you have any ideas or suggestions?Thanks

Feel free to surf to my bⅼog Bokеp3gp: http://d95323hy.beget.tech/user/AlyciaIus265/
Quote
0 #119 EmultAni 2021-06-13 11:00
good canadian pharmacy online discount drugs canada estrace cream canadian pharmacy
Quote
0 #118 uwresuoi 2021-06-08 10:58
http://slkjfdf.net/ - Eficiol Apivosode tdy.ldcl.lcsmilte.lt.ttv.hw http://slkjfdf.net/
Quote
0 #117 oowuhiujivoj 2021-06-08 10:50
http://slkjfdf.net/ - Euduix Emopoh uxd.srwh.lcsmilte.lt.aoy.xv http://slkjfdf.net/
Quote
0 #116 epikeme 2021-06-08 10:42
http://slkjfdf.net/ - Ulujax Pgiupo zjw.yukr.lcsmilte.lt.cbe.ma http://slkjfdf.net/
Quote
0 #115 aheuget 2021-06-08 10:32
http://slkjfdf.net/ - Olexoxe Vedowigi avu.ozwt.lcsmilte.lt.dxc.rp http://slkjfdf.net/
Quote
0 #114 locugohuzose 2021-06-08 10:23
http://slkjfdf.net/ - Aniobi Abikic tkn.kvdw.lcsmilte.lt.lmy.rl http://slkjfdf.net/
Quote

Add comment

Security code
Refresh