Labdarai – rekordinė suma

{jcomments off}

Sandra Lukošiūtė, dienraštis "Klaipėda", 2009 m. lapkričio 19 d.

Sunkmetis neišblaškė geradarių, aukojančių sunkiai sergantiems vaikams – per labdaros aukcioną paaukota rekordinė pinigų suma.

Klaipėdos apskrities moterų "Lions" klubas "Smiltė" prieš Kalėdas meno kūrinių aukcioną surengė jau ne pirmą kartą. Dailininkai iš visos Lietuvos jam padovanojo 27 darbus, kurie buvo parduoti.

Brangiausiai nupirktas Adasos Skliutauskaitės paveikslas "Lėlytė su mėlyna suknyte" – už 11 tūkst. litų ir Broniaus Rutkausko "Sugrįžusi" – už 10 tūkst. litų.

Už paveikslus surinkti pinigai – daugiau nei 92 tūkst. litų – bus paaukoti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus auginančioms klaipėdiečių ir palangiškių šeimoms.

Prie šios sumos pridėti ir pinigai iš aukų dėžutės. Tad iš viso per labdaros vakarą paaukota 94 tūkst. litų. Tokios sumos nepavykdavo surinkti net per ekonominį pakilimą.

Pasak klubo prezidentės Virginijos Lazauskienės, ketvirtą kartą organizuotas aukcionas lūkesčius pranoko ir dalyvių skaičiumi.

"Gal žmonės tapo jautresni, kai visiems sunku", – spėjo klubo vadovė, pasidžiaugusi nuoširdžia ir šilta vakaro atmosfera.

Šiomis dienomis "Smiltės" atstovės aplankys keturis mažuosius ligonius: leukemija sergančius 4 metų Julių iš Palangos ir 13 metų Martyną iš Klaipėdos, klaipėdiečius – trimetį Gustą ir keturmetį Reinoldą, kuriems diagnozuotas galvos smegenų vėžys. Pastarieji du berniukai dėl ligos apako.

Išsiaiškinus ligonių norus ir šeimos poreikius, iki Kalėdų bus stengiamasi juos įgyvendinti. V.Lazauskienę sujaudino, kad artimųjų ligoniai paramos neprašė. Paremti šeimas rekomendavo gydantys medikai.

Prieškalėdinėje paramos akcijoje per trejus metus padėta 14 šeimų, kuriose auga onkologinėmis ligomis sergantys vaikai.