Sergantiems mažiesiams - tradicinė eglutė

Šiemet Klaipėdos apskrities "Lions" moterų klubas "Smiltė" onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams kalėdinę eglutę rengė nebe kavinėje, kaip anksčiau, o "Ąžuolyno" gimnazijos salėje. Kasmet vis daugėja susirenkančių į šį renginį vaikų ir jų tėvelių. Šiemet jų susirinko daugiau kaip pusšimtis. Kai kurie į šią šventę atvyko tiesiai iš ligoninių ir toje vakaronėje dūko tarsi būtų patys sveikiausi vaikai. O ir tėvai bent trumpam užsimiršo ir linksminosi kartu su Kalėdų seneliu.

"Kasdien kelios dešimtys Lietuvos gyventojų, tarp jų ir vaikai, išgirsta kraupios ligos diagnozę. Mūsų klubo moterys nesame pajėgios užkirsti kelio onkologinėms ligoms plisti, bet stengiamės bent kiek padėti mažiesiems ligoniukams ir juos auginančioms šeimoms. Šiemet aštuntajame meno darbų aukcione "Sušildykime mažąsias širdeles" suaukota 130 tūkstančių litų. Kalėdiniu laikotarpiu mes jau juos paskirstėme ir pervedėme septynioms šeimoms. Kai kurios jų atvyko su sergančiais vaikučiais ir į Kalėdų eglutę", - sakė klubo "Smiltė" prezidentė Veta Petkienė. Per meno aukcionus surinktos aukos jau pasiekė 43 šeimas. Joms skirta beveik pusė milijono litų. Už šiuos pinigus vaikams pirkti vaistai, kompiuteriai, drabužiai, suremontuoti ligonių namai. Na, o šių šeimų sergantys vaikai kasmet laukia "Smiltės" rengiamų kalėdinių vakaronių. Ir, žinoma, dovanų. Šiemet vaikams Kalėdų senelis pagal amžių atnešė žaidimų, žaislinių mašinų, lėllių, minkštų žaislų bei saldumynų.

Pasiklausę Stasio Šimkaus konservatorijos jaunųjų smuikininkių atliekamų melodijų, Kalėdų senelio palinkėjimų, vaikai kartu su tėvais sėdo prie šventinio stalo, ant kurio pūpsojo ir dėkingų sergančių vaikų tėvų kepti tortai ir pyragai.